piątek, 19 kwietnia 2024

Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

Konsultacje w sprawie Lokalnego Programu Rozwoju Gospodarczego

Władzom gminy Grudziądz zależy na regularnym rozwoju i podnoszeniu jakości oraz poziomu życia mieszkańców naszej wspólnoty. Rozwój ten nie jest możliwy bez spójnej i sprawnej polityki wspierania przedsiębiorczości, przedsiębiorców i instytucji otoczenia biznesu.

Właśnie w tym celu powstał Lokalny Program Rozwoju Gospodarczego – strategiczny dokument wyznaczający kierunki rozwoju na najbliższe lata. Dziś oddajemy go w Państwa ręce w ramach konsultacji społecznych, które potrwają do 24 listopada. Serdecznie zapraszamy do składania swoich sugestii, co do treści całego dokumentu.

Lokalny Program Rozwoju Gospodarczego ma na celu osiągnięcie jak największych korzyści społeczno-ekonomicznych dla naszej gminy, przy jak najlepszym wykorzystaniu dostępnych zasobów finansowych, organizacyjnych i ludzkich.

Lokalny Program Rozwoju Gospodarczego obejmuje działania sektora MSP, instytucji otoczenia biznesu oraz gminy, rozpisane na lata 2021-2030, zmierzające do zwiększenia wskaźnika przedsiębiorczości wszystkich trzech wymienionych podmiotów – partnerów. Istotne są również kooperacje inicjowane z sektorem dużych firm oraz relacje o charakterze międzynarodowym.

Z treścią całego dokumentu można zapoznać się, klikając w to miejsce.

Konsultacje nad wersją roboczą Lokalnego Programu Rozwoju Gospodarczego potrwają do 24 listopada 2021 r. Do tego czasu, na prostym formularzu można składać swoje uwagi, opinie i wnioski do treści dokumentu – zarówno w formie papierowej, dostarczając je do Urzędu Gminy Grudziądz, jak i elektronicznie, przesyłając na adres: t.przytula@grudziadz.ug.gov.pl

Wziąć udział w konsultacjach można również korzystając z internetowej platformy konsultacyjnej dostępnej pod adresem: https://portale.grudziadz.ug.gov.pl/konsultacje-spoleczne/

W ramach konsultacji odbędzie się także otwarte spotkanie z mieszkańcami, na które zapraszamy już teraz – 8.11.2021 r. godz. 14.00, Urząd Gminy Grudziądz, s. 213

Zdecydujmy razem!

Lokalny Program Rozwoju Gospodarczego został opracowany w ramach projektu „Usytuowanie na poziomie samorządów lokalnych instrumentów wsparcia dla MŚP, działających w oparciu o model wielopoziomowego zarządzania regionem”.

Data dodania 19.10.2021