sobota, 27 kwietnia 2024

Imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty

Konsultacje społeczne – jesteśmy na półmetku spotkań

Spotkaniami w Mokrem i Nowej Wsi zakończyliśmy pierwszy etap zasięgania opinii mieszkańców w sprawie planowanej zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego – dokumentu, który jest ogólnym zapisem polityki przestrzennej prowadzonej na terenie gminy. Kolejne zebrania zostaną zorganizowane na przełomie listopada i grudnia, swoje sugestie można jednak wysyłać przez cały czas.

Trwają konsultacje społeczne w sprawie zmiany obowiązującego opracowania planistycznego gminy. Od kilku tygodni zbieramy pomysły i sugestie mieszkańców, które pomogą wyznaczyć kierunki zagospodarowania terenów gminnych na przyszłość. Jak do tej pory, mieszkańcy mogli bezpośrednio wyrazić zdanie w trakcie czterech spotkań – w Sztynwagu, Węgrowie, Mokrem i Nowej Wsi. Drugi etap zebrań wystartuje pod koniec listopada – wówczas spotkamy się w Wałdowie Szlacheckim, Piaskach, Zakurzewie i Rozgartach. Harmonogram spotkań dostępny jest w tym miejscu.

Swoje sugestie można umieszczać również na specjalnie przygotowanych na tę okoliczność ulotkach, które w sierpniu mieszkańcy otrzymali wraz z fakturą za wodę. Wypełnione ulotki należy następnie przekazać  do Urzędu Gminy Grudziądz.

Dla ułatwienia przebiegu konsultacji uruchomiliśmy również internetową platformę, poprzez którą można podzielić się swoimi przemyśleniami dotyczącymi kształtu nowego studium. To najwygodniejsza forma wyrażenia swojego zdania – zachęcamy do skorzystania z tego prostego rozwiązania. Jak to zrobić? Odpowiedź można znaleźć klikając tutaj.

Bardzo dziękujemy za dotychczasową obecność na spotkaniach i wszystkie przekazane nam opinie. Jednocześnie gorąco zachęcamy do aktywnego w kolejnym etapie konsultacji. Wasze zdanie będzie miało kluczowe znaczenie dla przyszłości Gminy Grudziądz.

Więcej o prowadzonych konsultacjach można przeczytać na naszym portalu w zakładce „Konsultacje Społeczne”.

Data dodania 23.09.2020