wtorek, 23 kwietnia 2024

Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha

Konsultacje nad nowym studium – za nami pierwsze spotkania z mieszkańcami

Początek obecnego tygodnia minął w Gminie Grudziądz pod znakiem spotkań z mieszkańcami, podczas których rozmawialiśmy o zamiarze sporządzenia nowego opracowania planistycznego dla całego terenu naszej gminy. Konsultacje z mieszkańcami rozpoczęliśmy od zebrań w Sztynwagu i Węgrowie – w przyszłym tygodniu spotykamy się zaś w Mokrem i Nowej Wsi.

Głównym celem przeprowadzanych konsultacji społecznych jest wypracowanie najlepszej koncepcji nowego studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego, dokumentu określającego ogólną politykę przestrzenną gminy. Zmiana obecnie funkcjonującego studium jest konieczna, aby dostosować je do aktualnego prawa i postępującego zagospodarowania terenu.

Podczas pierwszej odsłony wspólnych spotkań z mieszkańcami dyskutowaliśmy o ogólnych założeniach studium, przedstawiliśmy krótką charakterystykę tego dokumentu i zbieraliśmy wszelkie pomysły, sugestie i wnioski, które pomogą nam znaleźć najlepsze rozwiązania na przyszłość.

Kolejne spotkania, podczas którym zechcemy zasięgnąć opinii mieszkańców odbędą się już w przyszłym tygodniu. W poniedziałek, 21 września o godz. 16:30 widzimy się w budynku szkoły podstawowej w Mokrem, a dzień później o tej samej porze w szkole podstawowej w Nowej Wsi.

Na przełom listopada i grudnia zaplanowaliśmy jeszcze cztery spotkania, ujęte w harmonogramie, z którym można zapoznać się w tym miejscu.

Swoje sugestie można umieścić również na specjalnie przygotowanych na tę okoliczność ulotkach, które w sierpniu mieszkańcy otrzymali wraz z fakturą za wodę. Wypełnione ulotki należy następnie przekazać  do Urzędu Gminy Grudziądz.

Dla ułatwienia przebiegu konsultacji uruchomiliśmy również internetową platformę, na której bez wychodzenia z domu, w bardzo prosty sposób można podzielić się swoimi przemyśleniami dotyczącymi kształtu nowego studium. Odnośnik do platformy wraz z instrukcją obsługi znajduje się tutaj.

Dziękujemy za dotychczasową obecność na spotkaniach i przekazane opinie. Jednocześnie gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w kolejnych zebraniach konsultacyjnych i bezpośredniego dzielenia się swoimi sugestiami co do planowanych zmian.

Zdanie mieszkańców gminy będzie miało kluczowy wpływ na kształt nowego opracowania planistycznego.  Liczymy na Was!

Data dodania 16.09.2020