czwartek, 28 marca 2024

Imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

Podsumowanie konsultacji społecznych w Białym Borze

W środę 23 maja br. w parku wiejskim w Białym Borze odbyło się podsumowanie konsultacji społecznych w ramach zmiany studium zagospodarowania przestrzennego Gminy Grudziądz w miejscowości Biały Bór pn. „Dobre konsultacje, dobry plan”.

Podczas spotkania Zastępca Wójta Gminy Grudziądz Jacek Zyglewicz przedstawił przebieg organizowanego procesu konsultowania zmian w studium z społeczeństwem naszej gminy. Na bazie zebranych materiałów urbanista zaprezentował założenia i koncepcję zmiany zagospodarowania przestrzennego działek nr. 506/1, 507/1, 508/1 w Białym Borze.

Ramach projektu ”Dobre Konsultacje, dobry plan” Gmina Grudziądz zorganizowała spacer badawczy w Białym Borze. Ponadto zorganizowano trzy spotkania konsultacyjne z mieszkańcami naszej gminy – spotkania odbyły się w Białym Borze, Wałdowie Szlacheckim, Małym Rudniku) oraz dwa warsztaty z młodzieżą SP Wałdowo Szlacheckie i SP Sztynwag. Oprócz spotkań, do przeprowadzenia konsultacji użyto takich narzędzi jak: makieta urbanistyczna, mapa interaktywna, ankieta, wywiad indywidualny, banery informacyjne, a także specjalnie na tą okazję zaprojektowano logo konsultacji społecznych.

Cieszymy się, że przeprowadzone konsultacje zostały tak dobrze odebrane przez społeczeństwo naszej gminy. Świadczy to wyłącznie o tym, że przyszłość Gminy Grudziądz nie jest Państwu obojętna. Dziękujemy serdecznie za czynny udział w organizowanym przedsięwzięciu.

Uczestnicy spotkania mieli również okazję do zwiedzenia wybudowanej świetlicy wiejskiej w Białym Borze. Na koniec zaprosiliśmy zebranych mieszkańców na ognisko z kiełbaskami oraz kawę.

Data dodania 25.05.2018