czwartek, 28 marca 2024

Imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

Uroczyste otwarcie pawilonu edukacyjnego w Wałdowie Szlacheckim

Dziś 12 października w Szkole Podstawowej w Wałdowie Szlacheckim odbyło się uroczyste otwarcie nowo wybudowanego pawilonu edukacyjnego.

Całkowity koszt inwestycji to ponad 6,2 mln zł, która została w całości zrealizowana z budżetu Gminy Grudziądz. W ramach projektu wybudowano nowy segment szkolny, w którym znajdują się m.in. sale lekcyjne, sala taneczna i widowiskowa, widać, podjazdy dla osób niepełnosprawnych, a także plac zabaw i olbrzymi parking.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: Wójt Gminy Grudziądz Andrzej Rodziewicz, Przewodnicząca Rady Gminy Grudziądz Hanna Kołodziej, Dyrektor Szkoły Krzysztof Sulerzycki,  Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty Marek Gralik, Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Zuzanna Rejkowska oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Joanna Gołębiowska.

Wyjątkowymi gośćmi byli syn patrona szkoły Pan Witold Broniewski z córką Dorotą. Z okazji otwarcia nowego segmentu szkoły pan Witold przekazał najcenniejszą pamiątkę po swoim ojcu - ORDER ORŁA BIAŁEGO (najwyższe odznaczenie państwowe RP).

Całość uświetnił występ chóru szkolnego pod kierownictwem Krzysztofa Zaremby oraz koła teatralnego.

Foto. Piotr Bilski

Data dodania 12.10.2018