sobota, 20 kwietnia 2024

Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

Kawlifikacja wojskowa dla mieszkańców Gminy Grudziądz

Celem kwalifikacji wojskowej jest wprowadzenie danych do ewidencji wojskowej oraz określenie zdolności fizycznej i psychicznej do pełnienia służby wojskowej osób podlegających obowiązkowi stawienia się do kwalifikacji oraz tych, które zgłosiły się w trybie ochotniczym do pełnienia służby wojskowej, a mają ukończony 18 rok życia.

Bieżący nadzór nad przygotowaniem i przebiegiem kwalifikacji wojskowej sprawuje Wojewoda Kujawsko - Pomorski. Za przeprowadzenie kwalifikacji wojskowej na terenie naszego powiatu  odpowiada Starosta Grudziądzki.

Osoby podlegające obowiązkowi stawienia się do kwalifikacji wojskowej wzywani są przez Wójta lGminy Grudziądz Andrzeja Rodziewicza za pomocą wezwań.

WAŻNE !!!

Jeżeli z ważnych przyczyn wezwana osoba nie może stawić się w wyznaczonym terminie np. EGZAMINY MATURALNE, choroba, powinna zawiadomić o tym właściwego wójta lub burmistrza (prezydenta miasta). Powinna to zgłosić najpóźniej w dniu, w którym była zobowiązana do stawienia się do kwalifikacji oraz podać przyczyny, które nie pozwalają jej na stawienie się do kwalifikacji. Zgłoszenia można dokonać :

• osobiście  w Urzędzie Gminy Grudziądz, ul. Wybickiego 38, 86-300 Grudziądz,
  • telefonicznie  pod nr telefonu: 56 45 111 11 (centrala),
  • drogą mailową: ug@grudziadz.ug.gov.pl.

Wójt lub burmistrz (prezydent miasta) określi nowy termin stawiennictwa zawierający się w przedziale czasowym od 9 - 19 maja 2023 r. z wyłączeniem dni 13-14 maja (sobota, niedziela).

WAŻNE !!!

Do kwalifikacji wojskowej są obowiązani stawić się, w określonym terminie i miejscu mężczyźni, którzy w danym roku kalendarzowym kończą 19 lat życia. Obowiązek stawienia się, trwa do końca roku kalendarzowego, w którym osoba objęta tym obowiązkiem kończy 60 lat życia. Do kwalifikacji wojskowej mogą się zgłosić również ochotnicy, w tym kobiety, do końca roku kalendarzowego, w którym kończą 60 lat życia, niezależnie od posiadanych kwalifikacji i wykształcenia, jeżeli ukończyli co najmniej 18 lat życia.

DOKUMENTY DO ZABRANIA NA KWALIFIKACĘ WOJSKOWĄ:

1. Dowód osobisty lub inny dokument pozwalający na ustalenie tożsamości.

2. Dokumentacja medyczna w tym wyniki badań specjalistycznych przeprowadzonych w okresie 12 m-cy przed dniem stawienia się do kwalifikacji wojskowej.

3. Dokumenty potwierdzające poziom wykształcenia lub pobieranie nauki oraz posiadane kwalifikacje zawodowe, np. prawo jazdy.

Data dodania 08.05.2023