piątek, 29 marca 2024

Imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

Stan ochrony przeciwpożarowej Powiatu Grudziądzkiego

Wójt Gminy Grudziądz wspólnie z Komendantem Gminnym OSP w dniu 17 lutego 2023 r. wzięli udział w spotkaniu podsumowującym stan ochrony przeciwpożarowej Powiatu Grudziądzkiego.  Podsumowanie odbyło się w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 przy ul. Strażackiej w Grudziądzu.

W spotkaniu  udział wzięli przedstawiciele lokalnych samorządów terytorialnych. Komendant Wojewódzki, Miejski oraz pracownicy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Grudziądzu przedstawili sprawozdania z prowadzonych czynności w celu zapewnienia właściwego poziomu bezpieczeństw mieszkańców miasta i powiatu grudziądzkiego.

Podczas podsumowania przedstawiono statystyki zdarzeń, stan wyposażenia jednostek PSP i OSP, stan osobowy Komendy Miejskiej PSP w Grudziądzu i jednostek podległych. W tym miejscu warto podkreślić, że nasze jednostki były dysponowane do 528 zdarzeń, w tym do 456 na terenie naszej gminy.

Przeprowadzona analiza pozwoliła na wymianę doświadczeń oraz wypracowanie planowanych działań na 2023 r.

Data dodania 20.02.2023