piątek, 19 kwietnia 2024

Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

Sprawdzenie gotowości bojowej Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Grudziądz

Zgodnie z rozkazem Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Grudziądzu w dniach 9 i 10 czerwca 2022 r. na terenie Gminy Grudziądz odbyły się przeglądy stanu technicznego pojazdów, sprzętu silnikowego i zaplecza technicznego jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.

Podczas przeglądów sprawdzono również system alarmowania i powiadamiania jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych o wystąpieniu zagrożenia. Sprawdzono również czas reakcji druhen i druhów poszczególnych straży. Podczas przeglądów każda jednostka miała do zrealizowania zadanie z zakresu kwalifikowanej pomocy przedmedycznej.

Wszystkie jednostki uzyskały pozytywne oceny z przeprowadzonych kontroli.
Wizyta przedstawicieli Państwowej Straży Pożarnej była dobrą okazją do pozyskania informacji o aktualnym stanie  wyszkolenia, wyposażenia w sprzęt, zebrania informacji o potrzebach jednostek oraz wymiany doświadczeń związanych z niesieniem pomocy.

Data dodania 13.06.2022