wtorek, 23 kwietnia 2024

Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha

Przeglądy Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Grudziądz 2021 r.

11 i 12 maja 2021 r. na terenie Gminy Grudziądz odbyły się przeglądy stanu technicznego pojazdów, sprzętu silnikowego, zaplecza technicznego jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Komisja z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Grudziądzu, z udziałem przedstawicieli Urzędu i Rady Gminy Grudziądz, sprawdzili stan posiadanego sprzętu, wyposażenie, utrzymanie porządku, aktualne badania lekarskie strażaków, dokumentację prowadzonych działań ratowniczych. Tegoroczne przeglądy były dobrą okazja do omówienia obecnej bazy sprzętowej, zaplecza ochotników oraz projektu ustawy o ochotniczych strażach pożarnych.
Wszystkie jednostki z terenu naszej gminy uzyskały pozytywne oceny z przeprowadzonych kontroli.
Ze strony samorządu w przeglądach udział wzięli: Wójt Gminy Grudziądz Andrzej Rodziewicz, przedstawiciele Komisji Rolnictwa i Porządku Publicznego Rady Gminy Grudziądz: Elżbieta Adamowska i Piotr Parteka.
Kontrole Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu grudziądzkiego potrwają do 20 maja 2021 r.

Data dodania 13.05.2021