piątek, 29 marca 2024

Imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

Koronawirus - obecna sytuacja na terenie województwa kujawsko-pomorskiego

W związku z obecną sytuacją pandemiczną Wójt Gminy Grudziądz Andrzej Rodziewicz wziął udział w wideokonferencji zorganizowanej przez Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza.

Wojewoda omówił obecny stan województwa związany z pandemią koronawirusa. Przedstawił statystykę związaną z zajętymi łóżkami w szpitalach. Obecnie zajętych jest 1566 łóżek. Podczas jesiennego szczytu zachorowań, największa liczba zajętych łóżek na terenie naszego województwa wynosiła 1360. Wojewoda przedstawił planowaną ilość szczepień jaka powinna zostać wykonana w II kwartale br.

Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Kujawsko - Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego Rafał Rewoliński zobrazował funkcjonowanie szpitali i oddziałów zakaźnych w województwie. Na chwilę obecną głównym problemem służby zdrowia to brak kadry medycznej.

Szczegółową sytuację związaną z Narodowym Programem Szczepień przekazał uczestnikom wideokonferencji Koordynator Wojewódzki do spraw szczepień przeciwko COVID-19 Krzysztof Poskrop. Funkcjonowanie zespołów wyjazdowych ratownictwa medycznego „karetek” omówił  Zastępca Dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Kujawsko - Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego Lech Kubera. Przedstawił funkcjonowanie wojewódzkiego magazynu, z którego dystrybułowany jest sprzęt medyczny do szpitali i izolatoriów.

Wojewoda na koniec spotkania zwrócił się do wszystkich mieszkańców o przestrzeganie obecnych nakazów i zakazów związanych z pandemią koronawirusa.

Data dodania 23.03.2021