piątek, 26 kwietnia 2024

Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

Nowy pojazd ratowniczo-gaśniczy w jednostce Wielki Wełcz

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Wielkim Wełczu została doposażona w lekki samochód ratowniczo – gaśniczy Volkswagen Crafter z napędem terenowym 4x4. Samochód zastąpi w podziale bojowym wysłużony samochód Lublin. Głównym zadaniem nowego pojazdu będzie wspieranie działań ratowniczych ochotników na drogach oraz holowanie łodzi ratowniczej.

21 grudnia br. przy remizie w Wielkim Wełczu dokonano uroczystego przekazania nowego lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Zakup nowego pojazdu bojowego został zrealizowany dzięki wsparciu Posła na Sejm RP Mariusza Kałużnego, Dyrektora Biura Poselskiego Adama Galusa, przedstawicieli Państwowej Straży Pożarnej Województwa Kujawsko – Pomorskiego, Wójta Gminy Grudziądz Andrzeja Rodziewicza oraz Rady Gminy Grudziądz. W uroczystym przekazaniu uczestniczyli również: Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. inż. Robert Wiśniewski, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Grudziądzu st. bryg. mgr inż. Robert Gutowski, Radni Gminy Grudziądz: Bożena Dzieżyńska, Teresa Majorke, Sołtys Wielkiego Wełcza Jadwiga Wojnicka.

Zadanie zostało zrealizowane przez Gminę Grudziądz w ramach środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

Całkowity koszt realizacji zadania wyniósł 259 tys. zł. Dotacja z Funduszu Sprawiedliwości wyniosła 256 410, 00 zł, co stanowi 99% wartości zrealizowanego zadania. Wkład własny Gminy Grudziądz wyniósł 2 590 zł.

Umową darowizny z dnia 22 grudnia br. jednostka OSP w Wielkim Wełczu stała się pełnoprawnym właścicielem pojazdu.

Zakup samochodu niewątpliwie zwiększy ogólną wartość bojową jednostki,  usprawni działania gaśnicze i ratownicze, a przede wszystkim zwiększy poczucie bezpieczeństwa mieszkańców Gminy Grudziądz.
                           WSPÓŁFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW FUNDUSZU SPRAWIEDLIWOŚCI,
                                  KTÓREGO DYSPONENTEM JEST MINISTER SPRAWIEDLIWOŚCI