piątek, 29 marca 2024

Imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

Przekazanie samochodu dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Rudzie

W siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Grudziądzu odbyło się przekazanie lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego marki Renault Mascot.
Starania o pozyskanie samochodu bojowego zostały zainicjowane przez Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Rudzie. Dzięki wsparciu Wójta Gminy Grudziądz Andrzeja Rodziewicza udało się osiągnąć ten cel.
W dniu 16 grudnia br. Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Grudziądzu st. bryg. mgr inż.  Robert Gutowski i
Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Rudzie Jerzy Wołoszyn podpisali protokół zdawczo - odbiorczy.
Renault Mascot zastąpi wyeksploatowany samochód
Daewoo Lublin, który został wycofany z podziału bojowego.
Pozyskany pojazd będzie dużym wsparciem dla druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rudzie przy podejmowaniu działań ratowniczych przy zdarzeniach drogowych.

Data dodania 16.12.2020