piątek, 19 kwietnia 2024

Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

Odbiór prac na wałach przeciwpowodziowych

W dniu 6 sierpnia 2020 r. odbył się odbiór I etapu prac pod nazwą „Koszenie wałów przeciwpowodziowych na obszarze działania Zarządu Zlewni w Toruniu”. Przedstawiciele:

- Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Zarząd Zlewni w Toruniu, Nadzór Wodny w Chełmnie,

- Urzędu Gminy w Chełmnie i Grudziądzu oraz

- wykonawcy prac,

dokonali objazdu wałów przeciwpowodziowych rzeki Wisły w celu oceny wykonania prac konserwacyjnych na wałach przeciwpowodziowych. Wykonanie II etapu prac przewidziano w miesiącu październiku br.

Koszenie nadmiernie rozrośniętej roślinności na wałach przeciwpowodziowych jest istotnym działaniem dla zmniejszenia zagrożenia powodziowego, pożarowego i tym samym zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców.

Data dodania 07.08.2020