wtorek, 16 kwietnia 2024

Imieniny: Bernarda, Biruty, Erwina

Spotkanie w sprawie aktualizacji planów zarządzania ryzykiem powodziowym

W dniu 20 maja br. pracownicy Urzędu Gminy Grudziądz wzięli udział w spotkaniu on-line
z przedstawicielami Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie oraz wykonawcą Planu zarządzania ryzykiem powodziowym rejonu Dolnej Wisły.

Podczas spotkania omówiona zagadnienia związane z planowanymi działaniami mającymi na celu ograniczenie negatywnych skutków powodzi dla życia ludzi, środowiska, dziedzictwa kulturowego oraz działalności gospodarczej oraz możliwości gromadzenia wody aby zapobiegać wystąpieniu suszy.

Gmina Grudziądz zaproponuje  do wykonania Państwowemu Gospodarstwu Wodnemu Wody Polskie zadania mające istotny wpływ na podniesienie poziomu bezpieczeństwa naszych mieszkańców.

O szczegółach naszych działań będziemy informować na bieżąco.

Data dodania 20.05.2020