piątek, 19 kwietnia 2024

Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

Kwalifikacja wojskowa w roku 2020 zostaje zakończona

Szef MSWiA Mariusz Kamiński oraz szef MON Mariusz Błaszczak podpisali rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie przeprowadzenia kwalifikacji wojskowej w 2020 r. Na mocy tego przepisu kwalifikacja w roku 2020 r. zostaje zakończona w piątek (13 marca br.). Wszystkie wezwania wydane przez wójtów, burmistrzów i prezydentów miast do stawienia się do kwalifikacji wojskowej w okresie od 16 marca br. do 30 kwietnia br. tracą ważność.

OSOBY, KTÓRE OTRZYMAŁY WEZWANIA DO STAWIENIA SIĘ DO KWALIFIKACJI WOJSKOWEJ W OKRESIE OD 16 MARCA BR. DO 30 KWIETNIA BR. NIE MAJĄ JUŻ TEGO OBOWIĄZKU. WEZWANIA TE TRACĄ WAŻNOŚĆ.

Szacuje się, że w okresie od 2 lutego br. do chwili obecnej (12 marca br.) powiatowe komisje lekarskie wydały orzeczenia lekarskie dla około 35-40 proc. osób zobowiązanych do stawienia się do kwalifikacji wojskowej w 2020 r. Według informacji uzyskanej z Serwisu Rzeczypospolitej Polskiej, pozostałe osoby zostaną wezwane do kwalifikacji wojskowej w 2021 r.

Data dodania 16.03.2020