sobota, 20 kwietnia 2024

Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

Nowy sprzęt dla Ochotniczych Straży Pożarnych

Ochotnicze Straże Pożarne z terenu Gminy Grudziądz zakupiły nowy specjalistyczny sprzęt ratowniczy.  Zakup był możliwy dzięki otrzymaniu dotacji z budżetu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Gminy Grudziądz.
Jednostka z Dusocina zakupiła 8 sztuk hełmów strażacki za łączną kwotę 6 336,00 zł, z czego dotacja z budżetu gminy wyniosła 1 836,00 zł. Straż z Piask zakupiła pilarkę łańcuchowa spalinową za kwotę 5 000,00, dotacja z budżetu gminy 858,00 zł. W Ochotniczej Straży Pożarnej w Wielkim Wełczu wykonany został remont boksu garażowego za 12 860,00 zł - tym przypadku dotacja z Gminy Grudziądz wyniosła 7 000,00 zł
Pozostałe dwie jednostki: OSP Ruda i Szynych, z dotacji z budżetu państwa dokonały zakupu aparatów ochrony dróg oddechowych.

Data dodania 08.11.2019