piątek, 26 kwietnia 2024

Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

Reaguj, gdy ktoś potrzebuje pomocy

Zbliżająca się zima jest szczególną porą roku. Zagrożenia z nią związane np. długotrwałe, intensywne opady śniegu mogą paraliżować całe regiony, niska temperatura  stanowi realne zagrożenie, szczególnie dla osób dotkniętych problemem bezdomności. Zdarza się jednak, że ofiarami są także osoby starsze, mieszkające samotnie, czy chore, ale również osoby, które zasnęły na dworze będąc pod wpływem alkoholu. Często ich życie zależy od naszej reakcji. Nie bądźmy obojętni! Nie bójmy się dzwonić!

Dzwoń pod numer alarmowy 112, jeżeli posiadasz informacje o osobach potrzebujących pomocy.

W każdym województwie przygotowane są miejsca, w których osoby potrzebujące pomocy mogą się ogrzać i przenocować w mroźne dni oraz zjeść ciepły posiłek. W naszym rejonie
są to:

1. Schronisko dla Bezdomnych Mężczyzn, ul. Parkowa 22/24, Grudziądz, tel. 56 643 30 64,
2. Schronisko dla Bezdomnych Kobiet, ul. Waryńskiego 36, Grudziądz, tel. 56 46 401 90.

Zostały także uruchomione na terenie województwa kujawsko-pomorskiego infolinie, gdzie można uzyskać informacje na temat pomocy: 800 301 630, 52 34 97 777.

Data dodania 28.10.2019