piątek, 29 marca 2024

Imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

Obóz Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu Gminy Grudziądz zakończony

Kolejny obóz sportowo-pożarniczy odbył  się w dniach 9-18 sierpnia 2019 r. Celem obozu było przygotowanie członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych do pracy społecznej na rzecz ochrony przeciwpożarowej i służby w szeregach Ochotniczych Straży Pożarnych oraz nabycie umiejętności współdziałania w  drużynie pożarniczej.
Dzieci przebywały w Ośrodku Wypoczynkowym Gryfia, w miejscowości Jarosławiec. Program pracy naszych drużyn był bardzo intensywny i wypełniony aktywnością fizyczną do ostatniej minuty pobytu.
Podczas obozu dzieci uczestniczyły w zajęciach z instruktorami sportu, pożarnictwa, BHP oraz WOPR. Odwiedziły Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Sławnie, gdzie zapoznały się z zasadami funkcjonowania jednostek ochrony przeciwpożarowej i sprzętem znajdującym się na ich wyposażeniu.
Obóz był dobrą okazją do zwiedzenia lokalnych atrakcji. Dzieci odwiedziły port w Jarosławcu, odbyły rejs statkiem po Bałtyk, wzięły udział w wycieczkach do: Aquaparku w Darłowie, do Słowińskiego Parku Narodowego, do Czołpina, Smołdzina i Ustki oraz korzystały z atrakcji w Wesołym Miasteczku w Jarosławcu.
Łączny koszt organizacji obozu wyniósł 52 500 zł. Pieniądze na obóz pozyskała Ochotnicza Straż Pożarna z Dusocina: 30 000 zł przekazała w formie dotacji celowej Gmina Grudziądz, 14 500 zł Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, a 8 000 zł ma zostać przekazane  od Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej z wpływów uzyskanych z tytułu obowiązkowego ubezpieczenia od ognia.

Data dodania 19.08.2019