piątek, 29 marca 2024

Imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

Odbiór prac na wałach przeciwpowodziowych

W dniu 13 sierpnia 2019 r. przedstawiciel Urzędu Gminy Grudziądz wziął udział w odbiorze prac końcowych pod nazwą „Koszenie wałów przeciwpowodziowych na obszarze działania Zarządu zlewni w Toruniu”.

Wspólnie z przedstawicielami :

-Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Nadzór Wodny w Chełmnie oraz

-wykonawcy prac,

dokonano objazdu wałów przeciwpowodziowych rzeki Wisły  na wysokości miejscowości Sosnówka, Szynych oraz Rozgarty.

Koszenie nadmiernie rozrośniętej roślinności na wałach przeciwpowodziowych jest istotnym działaniem dla zmniejszenia zagrożenia powodziowego, pożarowego i tym samym zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców.

Data dodania 13.08.2019