czwartek, 28 marca 2024

Imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

Posiedzenie Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Grudziądzu

Po raz kolejny w Urzędzie Gminy Grudziądz odbyło się posiedzenie Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych. W posiedzeniu zorganizowanym dnia 27 czerwca 2019 r. omówiono szereg zagadnień związanych z funkcjonowaniem i bieżącą działalnością naszych Straży Pożarnych. Najważniejsze zagadnienia podejmowane podczas posiedzenia to:

1. Zasady przekazania sprzętu jednostkom OSP z terenu Gminy Grudziądz w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego woj. Kujawsko - Pomorskiego na lata 2014 - 2020 , działanie 4.1 - Przeciwdziałanie zagrożeniom, Poddziałanie 4.1.2 Wzmocnienie systemów ratownictwa chemiczno-ekologicznego i służb ratowniczych, projekt pn.: "Nowoczesne służby ratownicze - zakup sprzętu dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych ".
  2. Zasady udziału jednostek w  wydarzeniach kulturalnych organizowanych na terenie gminy.
  3. Sprawozdanie Komendanta Gminnego z organizacji obozu dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

Warto podkreślić, że jednostka z Dusocina pozyskała środki finansowe na zorganizowanie obozu w kwocie 52 500 zł: 30 000 zł to dotacja z budżetu Gminy Grudziądz, 14 500 zł to środki otrzymane z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, zaś 8 000 zł przekazane zostanie przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej.

Tegoroczny obóz odbędzie się w nadmorskiej miejscowości Jarosławiec.

Plan obozu MDP.

Data dodania 01.07.2019