piątek, 03 maja 2024

Imieniny: Jaropełka, Marii, Niny

Ćwiczenia zgrywające Ochotniczych Straży Pożarnych 2017.

W czwartek 20 kwietnia 2017 r. na terenie Gminnego Ośrodka Wypoczynkowego Delfin w Białym Borze zostały przeprowadzone ćwiczenia zgrywające dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych naszej gminy. Strażacy ochotnicy mieli możliwość podniesienia swoich umiejętności oraz przećwiczenia skoordynowanych działań podczas zdarzenia pożarniczego.
Scenariusz ćwiczenia przedstawiał się następująco: o godzinie 16.00 do Miejskiego Stanowiska Kierowania w Grudziądzu wpływa zawiadomienie o wybuchu pożaru w kuchni lokalu gastronomicznego w ośrodku wypoczynkowym Delfin w Białym Borze. Pracownicy obiektu podejmują akcję gaśniczą, która kończy się niepowodzeniem i ewakuują się z budynku. Stanowisko kierowania PSP zadysponowało do działań jednostki OSP Gminy Grudziądz.
Kierujący akcją po przeprowadzeniu rozpoznania i dokonaniu oceny sytuacji i możliwości podania prądów wody wprowadził do działań posiadane siły i środki. Zaopatrzenie wodne zorganizowano na podstawie hydrantów oraz punktu czerpania wody z Jeziora Rudnickiego. Podano cztery prądy gaśnicze wody na palący się obiekt i dwa prądy w obronie pobliskiego lasu.
Wszystkie założenia przyjęte w Planie ćwiczeń zgrywających jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Grudziądz, stanowiący załącznik do rozkazu nr 14/2017 Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Grudziądzu z dnia 19 kwietnia 2017 roku, zostały zrealizowane.
Po ćwiczeniach pożarniczych druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych naszej gminy wspólnie z ochotnikami z miejscowości Podwiesk, przeprowadzili działania z ratownictwa wodnego a także ratownictwa medycznego. Podsumowania ćwiczeń dokonali:
kierownik ćwiczeń st. kpt. Paweł Korgol,
rozjemca ćwiczeń mł. bryg. Paweł Stachowicz,
Komendant Gminny OSP Druh Marek Murawski.

Data dodania 21.04.2017