sobota, 04 maja 2024

Imieniny: Floriana, Michała, Moniki

Eliminacji gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

W dniu 14.03.2017 r. w Urzędzie Gminy Grudziądz odbył się finał eliminacji gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. W finale wzięli udział uczestnicy wyłonieni wcześniej w eliminacjach środowiskowych, które odbyły się w placówkach oświatowych oraz jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych.
Gminne eliminacje rozpoczęła Sekretarz Gminy Grudziądz Danuta Dulska, która powitała uczestników konkursu, opiekunów poszczególnych grup oraz rodziców. Nad przebiegiem eliminacji czuwała komisja konkursowa w składzie: kierownik sekcji Kontrolno – Rozpoznawczej KM PSP w Grudziądzu  st. kpt. Rafał Rusoń, dowódca  Jednostki Ratowniczo -  Gaśniczej nr 1 w Grudziądzu st. kpt. Paweł Korgol oraz Wiceprezes Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Henryk Makowski.
Zwycięzców wyłoniono w trzech kategoriach:
Grupa I - szkoły podstawowe,
Grupa II – szkoły gimnazjalne,
Grupa III – szkoły ponadgimnazjalne.
W wyniku przeprowadzonych testów wyłoniono następujących zwycięzców w poszczególnych kategoriach.
Grupa I:
I miejsce – Maciej Mróz – SP Wałdowo Szlacheckie,
II miejsce – Hubert Czapran – SP Ruda,
III miejsce – Oliwier Maziarz – SP Wałdowo Szlacheckie.
 Grupa II:
I miejsce – Dariusz Wojnicki – Gimnazjum Mokre,
II miejsce – Karolina Kot – Gimnazjum Piaski,
III miejsce – Dominika Kondracka – Gimnazjum Piaski.
 Grupa III:
I miejsce – Weronika Folmer – OSP Ruda.

Pytania do turnieju zostały przygotowane przez funkcjonariuszy Komendy Miejskiej PSP w Grudziądzu.
Na zakończenie eliminacji Przewodnicząca Rady Gminy Grudziądz Hanna Kołodziej wręczyła wszystkim uczestnikom nagrody, życząc jednocześnie laureatom powodzenia w dalszych etapach turnieju.
08 kwietnia 2017 r. w Świeciu nad Osą odbędą się eliminacje powiatowe OTWP. Zwycięzcom gratulujemy i życzy dalszych sukcesów.

Data dodania 14.03.2017