czwartek, 18 kwietnia 2024

Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsławy

Zebranie Kujawsko-Pomorskiego Samorządowego Stowarzyszenia SALUTARIS

W miejscowości Ostromecko odbyło się Walne Zebranie Zarządu oraz organów Kujawsko-Pomorskiego Samorządowego Stowarzyszenia SALUTARIS.

Stowarzyszenie „Salutaris” to zrzeszenie kujawsko-pomorskich samorządów, które dysponuje Funduszem Solidarnościowym, czyli instrumentem doraźnej, szybkiej pomocy finansowej dla gmin i powiatów dotkniętych skutkami klęsk żywiołowych lub katastrofami.Celem działalności organizacji, jest wzajemna pomoc w likwidowaniu skutków zdarzeń kryzysowych, które zagrażają życiu lub zdrowiu ludzi albo znacząco wpływają na pogorszenie warunków bytowych mieszkańców.

W dniu 09.11.2016 r. w Ostromecku, odbyło się Zebranie podczas którego przyjęto sprawozdania Zarządu oraz Komisji Rewizyjnej z działalności w roku 2016. Wybrano nowe władze statutowe na kadencję 2016-2020. W spotkaniu udział wzięli wójtowie gmin oraz burmistrzowie miejscowości zrzeszonych w stowarzyszeniu.

Data dodania 10.11.2016