piątek, 29 marca 2024

Imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

Konferencja "Stopień Wodny Siarzewo - perspektywy rozwoju..."

Zarząd Związku Gmin Ziemi Kujawskiej zespół w Aleksandrowie Kujawskim, zorganizował w piątek, 7 października 2016 r., o godz. 10:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Raciążku konferencję pn. „Stopień Wodny Siarzewo – perspektywy rozwoju …".

Konferencja odbyła się i przebiegała zgodnie z wcześniej przygotowanym planem, który wyglądał następująco:

10:00-10:20 Otwarcie konferencji oraz przedstawienie stanowiska Związku Gmin Ziemi Kujawskiej zespół w Aleksandrowie Kujawskim przez Ryszarda Borowskiego-Przewodniczącego Zarządu ZGZK i Wiesławę Słowińską-Wójt Gminy Raciążek.

1. 10:20-10:30 „Środowiskowe uwarunkowania budowy stopnia Siarzewo”-wystąpienie prof. dr   hab. Zygmunta Babińskiego z  Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.
  2. 10:30-10:40 „Stopień Siarzewo-koncepcja, zaawansowanie projektu”-wystąpienie dr inż. Janusza Granatowicza-Dyrektor Biura ds. Elektrowni Wodnych Energa Invest.
  3. 10:40-11:20 Wystąpienia zaproszonych gości.
  4. 11:20  Dyskusja.
  5. Uroczyste podpisanie poparcia inicjatywy budowy II stopnia na rzece Wiśle w miejscowości Siarzewo, gm. Raciążek oraz kolejnych w ramach kaskady Wisły.
  6. Zakończenie konferencji.

Podczas spotkania została przeprowadzona akcja zbierania podpisów popierających budowę wyżej wymienionego  stopnia i kolejnych w ramach kaskady Wisły. W konferencji udział wzięli zaproszeni goście: posłowie i senatorowie RP, wicewojewoda, prezydenci, burmistrzowie miast oraz wójtowie  województwa kujawsko-pomorskiego.

Data dodania 10.10.2016