czwartek, 18 kwietnia 2024

Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsławy

Posiedzenie Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP

Po raz kolejny w Urzędzie Gminy Grudziądz odbyło się posiedzenie Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych. W posiedzeniu zorganizowanym dnia 27.09.2016 r. udział wzięli członkowie Zarządu oraz zaproszeni goście.

Na spotkaniu omówiono szereg zagadnień związanych z funkcjonowaniem i bieżącą działalnością naszych Straży Pożarnych, zgodnie z planem posiedzenia Zarządu OGOSP RP w Grudziądzu:

1. podsumowany został sezon wiosenno-letni pod kątem udziału OSP w imprezach i uroczystościach okolicznościowo-patriotycznych;
  2. przedyskutowana została problematyka zasad i warunków  pozyskiwania sprzętu dla jednostek OSP Gminy Grudziądz;
  3. przedstawiono propozycje szkoleń dla druhów OSP, w szczególności zajmującymi się Młodzieżowymi Drużynami Pożarniczymi: kurs opiekuna wycieczek, kurs pedagogiczny.

W posiedzeniu Zarządu uczestniczyli zaproszeni goście:

Komendant Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Grudziądzu bryg. mgr inż. Robert Gutowski,

Asp. szt. Dariusz Wojtaś specjalista I Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu,

Dowódca JRG 1 mł. bryg. Mariusz Wesołowski.

Data dodania 28.09.2016