czwartek, 02 maja 2024

Imieniny: Longiny, Toli, Zygmunta

Uczniowie z Nowej Wsi zagrali w turnieju rugby

We wtorek 23 maja uczniowie z Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi wzięli udział w turnieju rugby w odmianie rugby tag, który odbył się na boisku szkolnym II Liceum Ogólnokształcącego w Grudziądzu. Były to pierwsze tego typu zawody w okolicy. Reprezentacja SP Nowa wieś wśród klas 4 zajęła 2 miejsce, natomiast wśród klas 5 i 6 okazała się niepokonana zajmując 1 miejsce.

Odmiana rugby tag to wprowadzenie zawodników do gry na pełnowymiarowym boisku. Uczy przede wszystkim koordynacji ruchowej, współpracy, jednocześnie bardzo dobrze wpływa na rozwój psychofizyczny dzieci.  Jak się okazuje ta odmiana sportu poprzez grę i zabawę jest ciekawą i oryginalną formą spędzania wolnego czasu.

Od miesiąca uczniowie z SP Nowa Wieś mają możliwość regularnego uczestnictwa w zajęciach rugby tag na miejscu w siedzibie szkoły.

Więcej o grze i zasadach rugby tag na poniższym filmie.

Data dodania 25.05.2017