sobota, 27 kwietnia 2024

Imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty

1. Festiwal Rowerowy - zapowiedź

Informujemy, że w dniach 20-21 maja odbędzie się I Festiwal Rowerowy, którego głównym organizatorem jest Urząd Miejski w Grudziądzu, Wydział Kultury, Sportu i Promocji. Jednym z głównych celów imprezy jest rywalizacja sportowa dzieci, młodzieży i dorosłych w koleżeńskiej atmosferze i z poszanowaniem zasad fair play.

Start i metę zawodów zaplanowano na obiekcie Stal Grudziądz na os. Mniszek, jednakże duża część trasy wiedzie po terenie Gminy Grudziądz.  Impreza będzie przebiegać wg. następującego harmonogramu:

20 maja 2017dzień pierwszy - zawody dla dzieci i młodzieży:
   09:00 – rozpoczęcie pracy biura zawodów,
   11:00 – start wyścigu dla dzieci w wieku 6-8 lat na dystansie 6 km,
   11:00 – start wyścigu dla dzieci w wieku 9-10 lat na dystansie 6 km,
   11:30 – start wyścigu dla dzieci w wieku 11-12 lat na dystansie 11 km,
   12:00 – start wyścigu dla młodzieży w wieku 13-16 lat na dystansie 16 km,
   14:00 – rodzinny rajd na orientację,
   17:00 – zakończenie pracy biura zawodów, pasta party;

21 maja 2017dzień drugi – wyścigi główne „FOR FUN” i „HARDCORE”:
   09:00 – rozpoczęcie pracy biura zawodów,
   11:30 – zakończenie pracy biura zawodów,
   12:00 – start wyścigu „HARDCORE” na dystansie 50 km,
   12:15 – start wyścigu „FOR FUN” na dystansie 25 km,
   14:00 – dekoracje uczestników wyścigu „FOR FUN”,
   15:30 – dekoracje uczestników wyścigu „HARDCORE” i oficjalne zakończenie.

Osoby uczące się w wieku 16-20 lat, które posiadają ważną legitymację szkolną, będą zwolnione z opłaty startowej. Zgłoszenia do wyścigów przyjmowane są elektronicznie poprzez wypełnienie formularza lub w biurze zawodów w dniu imprezy. Szczegółowe warunki udziału w zawodach określa regulamin. W ramach festiwalu odbędzie się również rodzinny rajd rowerowy na orientację, w którym uczestniczyć mogą drużyny 2-5 osobowe. Skład drużyny jest dowolny, ważne, by w przypadku uczestnictwa dzieci w składzie drużyny był pełnoletnimi opiekun. Rajd polegać będzie na odnalezieniu w dowolnej kolejności punktów kontrolnych zaznaczonych na mapie oraz udzieleniu odpowiedzi na pytania, które znajdować się będą w niektórych z tych punktów. Uczestnicy mogą zdecydować, czy odnajdą wszystkie zaznaczone punkty, czy tylko niektóre. Zwycięży drużyna, która zdobędzie najwięcej punktów w najkrótszym czasie. Mapy zostaną przekazane drużynom przed startem.

Nad bezpieczeństwem uczestników biorących udział w zawodach 21 maja będą czuwać Ochotnicze Straże Pożarne z Gminy Grudziądz.

Serdecznie zachęcamy mieszkańców Gminy Grudziądz do udziału i imprezie.

Regulamin, przebieg tras oraz możliwość zapisów dostępne na stronie http://haszgru.pl/contents/117.

Data dodania 15.05.2017