Spotkanie informacyjne Narodowy Spis Powszechny 2021 w dniu 23 kwietnia 2021 r.
23 kwietnia 2021 r. (piątek) o godz. 11:00 odbędzie się spotkanie informacyjne online związane z Narodowym Spisem Powszechnym 2021.
Podczas spotkania uczestnicy dowiedzą się m.in. jaki jest cel przeprowadzanego badania, jak wypełnić formularz spisowy oraz zostaną udzielone odpowiedzi na pojawiające się pytania i wątpliwości związane z realizacją spisu.
Plakat informacyjny z linkiem do spotkania
Link do spotkania
Więcej informacji na bydgoszcz.stat.gov.pl
Udział w Narodowym Spisie Powszechnym jest obowiązkowy.
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań (NSPLiM) to największe badanie statystyczne w Polsce przeprowadzane raz na 10 lat. Jest realizowane na podstawie ustawy z dnia 9 sierpnia 2019 r. o Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 r. Spis będzie przeprowadzony w terminie od 1 kwietnia 2021r. do 30 września 2021 r. według stanu na dzień 31 marca 2021 r., godz. 24:00.
Obowiązkową metodą jest samospis internetowy. W tym celu należy wejść na stronę GUS spis.gov.pl i wypełnić formularz spisowy. Jeżeli nie możesz tego zrobić we własnym zakresie, odwiedź nasz urząd. Na czas trwania spisu przygotowaliśmy specjalne miejsce, gdzie wykonasz SAMOSPIS.
Nie możesz wykonać samospisu on-line?
Zadzwoń na infolinię: 22 279 99 99 i spisz się przez telefon.
Jeśli nie spiszesz się przez internet ani przez telefon, skontaktuje się z Tobą rachmistrz telefonicznie lub bezpośrednio, aby przeprowadzić spis - zgodnie z ustawą spisową nie możesz odmówić mu przekazania danych.
Spisem objęte są:
- osoby fizyczne stale zamieszkałe i czasowo przebywające w mieszkaniach, budynkach i innych zamieszkanych pomieszczeniach niebędących mieszkaniami;
- osoby fizyczne niemające miejsca zamieszkania;
- mieszkania, budynki, obiekty zbiorowego zakwaterowania oraz zamieszkane pomieszczenia niebędące mieszkaniami.
W ramach NSP 2021 zbierane są informacje dotyczące m.in.:
- charakterystyki demograficznej,
- aktywności ekonomicznej,
- poziomu wykształcenia,
- niepełnosprawności,
- migracji wewnętrznych i zagranicznych,
- charakterystyki etniczno-kulturowej,
- gospodarstw domowych i rodziny,
- stanu i charakterystyki zasobów mieszkaniowych.
Wszystkie dane osobowe przetwarzane w ramach prac spisowych są poufne i podlegają szczególnej ochronie, na zasadach określonych w ustawie o statystyce publicznej oraz w ustawie o ochronie danych osobowych. Dane osobowe od momentu ich zebrania stają się danymi statystycznymi i objęte są tajemnicą statystyczną. Zasada tajemnicy statystycznej ma charakter absolutny, jest wieczysta, obejmuje wszystkie dane osobowe i nie przewiduje żadnych wyjątków dających możliwość jej uchylenia.
Udział w spisie jest obowiązkowy. Odmowa udziału w spisie powszechnym grozi karą grzywny na podstawie art. 57 ustawy o statystyce publicznej.
Data dodania 22.04.2021