piątek, 26 kwietnia 2024

Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

Remont ul. Grunwaldzkiej w Nowej Wsi

Logo

W czerwcu 2009 roku rozpoczęły się prace związane z „Rozwiązaniem systemu komunikacji lokalnej w miejscowości Nowa Wieś poprzez kompleksową przebudowę dróg: ul. Grunwaldzka, ul. 29-Października i ul. Świerkocińskiej na odcinku 3527,03 mb. Etap I ul. Grunwaldzka – odcinek 1019,78 mb (od km 0+000,00 do km 1+019,78)”. Inwestycja przeprowadzona była przy współudziale środków z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013.

Projekt przebudowy ul. Grunwaldzkiej przewidywał wykonanie ponad 1000 metrowego odcinka drogi w technologii kostki polbruk. Wybudowano również kanalizację deszczową, zbiornik rozsączający oraz studnie chłonne, których zadaniem jest odbiór nadmiaru wód opadowych ze zlewni ul. Grunwaldzkiej. Generalnym wykonawcą była firma „ Fenix” Eugeniusz Salczyński, Henryk Tupalski z Grudziądza. Wartość robót budowlanych, którą ustalono w trybie przetargu nieograniczonym zamknęła się kwotą 1 707 883,28 PLN. Prace zakończyły się w dniu 15.09.2009r

Data dodania 19.10.2011