czwartek, 28 marca 2024

Imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej

Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej działa od 1 lipca 2011 r. na mocy ustawy o swobodzie działalności gospodarczej z dnia 2 lipca 2004 r. Umożliwia bezpłatny dostęp do informacji o przedsiębiorcach i innych podmiotach w zakresie wskazanym w ustawie. Wpisy do CEIDG są dokonywane zdalnie poprzez system teleinformatyczny lub tradycyjnie za pośrednictwem urzędu gminy wybranego przez wnioskującego o wpis przedsiębiorcę.

Strona główna CEIDG

Aby zarejestrować działalność gospodarczą jako osoba fizyczna należy wybrać jeden z trybów postępowania:

• Zalogowanie* się do CEIDG, wypełnienie wniosku on-line i złożenie (podpisanie) go elektronicznie. Wypełnienie wniosku on-line odbywa się przy użyciu kreatora, który podpowie i poprowadzi krok po kroku przez procedurę. Podstawą do złożenia wniosku w CEIDG jest identyfikacja tożsamości osoby, której wniosek dotyczy oraz podpisanie wniosku. Złożenie wniosku on-line może nastąpić za pomocą podpisu elektronicznego lub profilu zaufanego poprzez system CEIDG lub bezpośrednio poprzez ePUAP.
  • Bez logowania się do CEIDG, przygotowanie wniosku on-line i podpisanie go w dowolnej gminie (zapamiętaj nr wniosku).
  • Pobranie i złożenie wniosku papierowego w gminie. Gmina przekształca go na wniosek elektroniczny.
  • Przesłanie wniosku listem poleconym do wybranej gminy. Podpis musi być notarialnie potwierdzony.

*Przy pierwszym logowaniu należy założyć konto i aktywować je po otrzymaniu potwierdzenia mailowego

!!UWAGA!!

Wniosek o wpis do CEIDG jest zwolniony z opłat! Czytaj Komunikat Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.

Data dodania 01.09.2017