piątek, 26 kwietnia 2024

Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

II Test Coopera dla Wszystkich- relacja

16 kwietnia na obiekcie Gminnego Ośrodka Kultury w Małym Rudniku odbył się II Test Coopera dla Wszystkich. Impreza miała na celu popularyzację biegania w Gminie Grudziądz i promocję zdrowego tryby życia. W zawodach wzięło udział 43 zawodników, z czego prawie połowę stanowili mieszkańcy Gminy Grudziądz. Na linii startu licznie stawili się również członkowie grudziądzkiej Akademii Biegania. W ramach rywalizacji rozegrano trzy biegi po 13 – 15 osób w każdej serii. Utworzono sześć kategorii: open kobiet, open mężczyzn, najlepsza kobieta z terenu Gminy Grudziądz (open), najlepszy mężczyzna z terenu Gminy Grudziądz (open), najlepsza gimnazjalistka i najlepszy gimnazjalista. Całości sprzyjała piękna słoneczna pogoda.

Wyniki:

Open Kobiet: Aneta Pelzner – 2900m, nagroda: bon podarunkowy 150zł,

Open Mężczyzn: Mateusz Guzman – 3600m, nagroda: bon podarunkowy 150zł,

Najlepsza mieszkanka Gminy Grudziądz: Oliwia Krasnodębska – 2700m, nagroda: bon podarunkowy 100zł,

Najlepszy mieszkaniec Gminy Grudziądz: Maciej Krasnodębski – 3400m, nagroda: bon podarunkowy 100zł,

Najlepsza gimnazjalistka: Oliwia Krasnodębska – 2700m, nagroda: bon podarunkowy 100zł

Najlepszy Gimnazjalista: Łukasz Kowalski – 3000m, nagroda: bon podarunkowy 100zł.

Po biegu każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom.

Gościem imprezy byli uczestnicy warsztatów fotograficznych Fotoranek, którzy mogli wcielić się w rolę fotoreporterów sportowych.

Bardzo dziękujemy wszystkim biegaczom za udział w imprezie. Kolejna test odbędzie się na przełomie września i października, podczas której planujemy przeprowadzenie mini Testu Coopera dla najmłodszych na dystansie czasowym 4 minut.

Podziękowanie również dla pracowników Gminnego Ośrodka Kultury za pomoc w sprawnym przeprowadzeniu imprezy.

Data dodania 18.04.2016