piątek, 26 kwietnia 2024

Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

Ankieta dot. dotacji na odnawialne źródła energii tzw. OZE

Szanowni Mieszkańcy Gminy Grudziądz

Poniższa ankieta, została stworzona, aby zbadać Państwa zapotrzebowanie na wykonanie instalacji wykorzystujących odnawialne źródła energii tzw. OZE.

Wypełnienie ankiety pozwoli Urzędowi Gminy Grudziądz zgromadzić podstawowe informacje o Państwa nieruchomości oraz instalacji fotowoltaicznej, którą chcieliby Państwo mieć u siebie. Zebrane dane będą podstawą do poczynienia kolejnego kroku    tj. opracowania projektów budowlanych, które posłużą do aplikowania przez Gminę Grudziądz o unijne środki finansowe w ramach działania 3.1 Wspieranie wytwarzania i dystrybucji energii pochodzącej za źródeł odnawialnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko Pomorskiego na lata 2014-2020.

* ostateczny wkład własny będzie ustalony w oparciu o uzyskany poziom dofinansowania

W tym miejscu należy dodać, aby mieli Państwo na uwadze, że:

• Szacowane koszty projektu budowlanego wyniosą ok. 300 zł, do poniesienia tych kosztów będą zobowiązani Właściciele nieruchomości. W przypadku nie uzyskania unijnych środków finansowych, poniesione koszty projektu przez Właścicieli nieruchomości nie podlegają zwrotowi.
  • Koszty udziału własnego Właściciele nieruchomości dla instalacji fotowoltaicznej będzie mogła wahać się od kilku do kilkunastu tysięcy złotych, w zależności od mocy instalacji i miejsca jej posadowienia, do ich poniesienia będą zobowiązani Właściciele nieruchomości. Na dzień dzisiejszy możemy podać jedynie orientacyjne koszty budowy instalacji oraz ich okres zwrotu.

Kolejnym krokiem procesu przygotowania dokumentacji technicznej i wniosku o dofinansowanie będzie spotkanie mieszkańców ze specjalistami z firmy zewnętrznej,     na którym zostaną omówione szczegóły technologiczne i montażu instalacji fotowoltaicznych oraz szczegóły programu dofinansowania.

Następnie specjaliści wykonają wizję lokalna w Państwa budynku mieszkalnym, gdzie podczas spotkania z Państwem specjalista opracowujący dokumentację projektową pozyska precyzyjne informacje i zbierze dokumentację zdjęciową.

Przed wizytą prosimy o przygotowanie ostatniego rachunku za prąd oraz projektu domu.

Ilość przyjmowanych ankiet jest ograniczona do 200 sztuk, pozostałe ankiety będą przyjmowane na listę rezerwową.

Termin składania kompletnie wypełnionych ankiet upływa 3 października 2016r.

Ankiety należy składać w Biurze Obsługi Interesanta w Urzędzie Gminy w Grudziądzu, ul. Wybickiego 38, 86-300 Grudziądz w godzinach pracy urzędu od poniedziałku do piątku.

Informacji udziela : Referat Rozwoju i Inwestycji - pokój 207, II piętro.

tel. 56 45 111 22. 56 45 111 27 w godzinach pracy urzędu.

WZÓR ANKIETY

PREZENTACJA NT. INSTALACJI FOTOWOLTAICZNYCH