sobota, 27 kwietnia 2024

Imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty

Przypominamy o odblaskach

Szanowni państwo przypominamy, że każdy pieszy poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym jest zobowiązany do używania elementów odblaskowych. Osoba mająca na sobie owe elementy jest widoczna nawet z odległości 150m, natomiast pieszy ubrany w ciemny strój bez elementów odblaskowych jest widziany przez kierującego z odległości ok 40m, co z pewnością nie ułatwia reakcji kierowcy.

Jesienne dni są coraz krótsze i bardziej szare. Bez względu na to, czy dzieci idą do szkoły samodzielnie, czy też są odprowadzane przez rodziców, żeby były bezpieczne na drodze, muszą być widoczne. Warto więc zaopatrzyć nasze pociechy w elementy odblaskowe (również w terenie zabudowanym).

Data dodania 23.11.2015