piątek, 26 kwietnia 2024

Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

Wspomnienia z Jarosławca

Gmina Grudziądz po raz kolejny w okresie wakacji zorganizowała wypoczynek letni dla dzieci i młodzieży z terenu naszej gminy. Od 3 do 12 sierpnia wypoczywało 82 dzieci w ośrodku wypoczynkowym położonym w nadmorskiej miejscowości – Jarosławiec.

W tym roku podobnie jak w latach poprzednich na obozie realizowany był program mający charakter ogólnorozwojowy, jak i również realizowano program profilaktyczny. Podczas obozu wychowawcy promowali wartości prozdrowotne, uwrażliwiali dzieci na ich własny system wartości oraz pokazywali jak kreatywnie można spędzić czas wolny.

Poza zajęciami programowymi dzieci codziennie uczestniczyły w atrakcjach przygotowanych przez organizatorów (zawody sportowe, nauka tańca, plebiscyty piosenek, plażowanie, występy grup teatralnych i cyrkowych, dyskoteki). Oprócz wielu atrakcji zaplanowanych na terenie ośrodka dzieci uczestniczyły w całodniowej wycieczce do Słowińskiego Parku Narodowego (Czołpino, Smołdzino, Muzeum Przyrodnicze i zwiedzanie Ustki) oraz w wycieczce do Aquaparku w Darłowie.

Jesteśmy przekonani, że najmłodsi mieszkańcy naszej gminy będą miło wspominać wakacje z nadzieją na następne.

Data dodania 26.08.2015