piątek, 26 kwietnia 2024

Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

Święto Szkoły Zespołu Szkół w Wałdowie Szlacheckiego

21 maja 2016 r. Zespół Szkół w Wałdowie Szlacheckim uroczyście obchodził coroczne Święto Szkoły. O godz. 11.00 w grudziądzkim teatrze zebrali się uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście, aby wziąć udział w Przyrzeczeniu Uczniów „Orszy” i widowisku teatralnym zatytułowanym „Zanurzeni w Chrystusie kochamy Cię Polsko”, ilustrującym historię naszego kraju od początków Państwa Polskiego.

Słowa Ślubowania od uczniów klasy VI SP odebrał syn Patrona Szkoły- Stanisława Broniewskiego „Orszy”- pan Witold Broniewski, który już od 10 lat odwiedza nas w tym szczególnym dniu. Poza tym w tym roku ponownie z naszego zaproszenia skorzystała Pani Teresa Dangel- córka płka Konstantego Druckiego- Lubeckiego, wykładowcy CWK w Grudziądzu, któremu posadziliśmy "Dąb Pamięci" przed wałdowską kaplicą.

Swoją obecnością zaszczycili nas również m.in. pani Karola Skowrońska, władze gminy w osobie pana kierownika Wydziału Oświaty- pana Jacka Zyglewicza oraz zaprzyjaźnieni ze szkołą księża.
Dalsza część obchodów Święta Szkoły odbyła się w godzinach popołudniowo- wieczornych na terenie szkoły. Duża grupa z harcerzami na czele wybrała się wraz z panią Teresą Dangel pod obelisk, złożyć symboliczną wiązankę kwiatów jako symbol nasze pamięci o bohaterze, który jest jedną z ofiar katyńskich.

Szkolna drużyna harcerzy zaprosiła wszystkich na harcerskie ognisko, gdzie tradycyjną gawędę wygłosił nasz gość- pan Witold. Później wszyscy mogli uczestniczyć w pląsach i zabawach harcerskich., piec kiełbaski i delektować się przygotowanym przez nauczycieli poczęstunkiem.

Uwieńczeniem obchodów Święta Szkoły była niedzielna msza święta z odnowieniem przyrzeczeń chrztu św. w sarnowskim kościele, w której uczestniczyła społeczność szkolna wraz z naszymi honorowymi gośćmi.

Tegoroczne Święto Szkoły uznajemy za wyjątkowo udane.

Data dodania 25.05.2016