piątek, 26 kwietnia 2024

Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

Zawody pożarnicze - relacja

W minioną sobotę na obiekcie Gminnego Ośrodka Kultury w Małym Rudniku odbyły się zawody pożarnicze, w których uczestniczyły wszystkie jednostki OSP z terenu naszej gminy. Tegoroczne zawody odbyły się jedynie w kategorii seniorskiej kobiet i mężczyzn. Drużyny rywalizowały w dwóch konkurencjach, tj. sztafeta pożarnicza 7x50m oraz w ćwiczeniach bojowych. W wyniku rywalizacji wśród pań na najwyższym stopniu podium uplasowała się drużyna druhen z OSP Szynych, drugie miejsce dla OSP Piaski, a trzecie OSP Ruda. Wśród panów miano najlepszej i najsprawniejszej drużyny OSP wywalczyli druhowie z OSP Piaski, drugie miejsce dla OSP Szynych I, a trzecie OSP Ruda.

Komisja sędziowska złożona z funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej z Grudziądza stwierdziła, że zawody zostały zorganizowane i przeprowadzone na wysokim poziomie, a uzyskane wyniki świadczą tylko i wyłącznie o wysokim stopniu przygotowania bojowego naszych strażaków ochotników.

Data dodania 23.05.2016