piątek, 26 kwietnia 2024

Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

Rozpoczęła się przebudowa drogi gminnej Nr 40147 C Biały Bór – Mały Rudnik

Realizacja projektu przewiduje gruntowną przebudowę nawierzchni drogi gminnej. Projekt swym zakresem obejmuje odcinek od skrzyżowania z drogą krajową Nr 55 relacji Grudziądz–Stolno (granica działki PKP w m. Mały Rudnik) do skrzyżowania z drogą powiatową nr 1395C Biały Bór–Wałdowo Szlacheckie–Ruda w m. Biały Bór. Projekt niniejszy obejmuje układ komunikacyjny drogi gminnej nr 40147C Biały Bór – Mały Rudnik o długości 2496,71m. Wzdłuż przebudowywanej jezdni projektuje się budowę chodników,  utwardzone pobocza, renowację istniejącego rowu odwadniającego oraz wykonanie muldy trawiastej. Podstawowe parametry drogi w przekroju poprzecznym:

Jezdnia 5,00

Łuki w planie zmienna poszerzenie z zasadą „a = 40/R”

Pobocze 0,75

Chodnik 2,00

Zatoka autobusowa 3,00

Muldy trawiaste 1,50

Zadanie jest sfinansowane w 50 % z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2012 – 2015.

Data dodania 18.06.2014