sobota, 27 kwietnia 2024

Imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty

Zgłoś uwagi do ustawy śmieciowej

Ministerstwo Środowiska zaprasza do zgłaszania uwag i propozycji związanych z funkcjonowaniem systemu gospodarowania odpadami w gminach.  Konsultacje są prowadzone w związku powołaniem zespołu ds. wdrażania ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

Adres email, na który można zgłaszać uwagi: odpady@mos.gov.pl.

Jesteśmy otwarci na wszelkie Państwa sugestie i propozycje związane z wdrażaniem nowego systemu zagospodarowania odpadów w gminach. Uwagi będą gromadzone i regularnie publikowane na stronie www.naszesmieci.pl, a także przekazane do rozpatrzenia przez zespół ds. wdrażania ustawy.

Proponujemy zgłaszanie uwag zgodnie z poniższymi kategoriami tematycznymi:

1.       Właściciele nieruchomości i mieszkańcy - propozycje zmian,

2.       Gminy wdrażające ustawę - propozycje zmian,

3.       Przedsiębiorcy realizujący poszczególne zadania – propozycje zmian.

Przy Ministrze Środowiska powstaje zespół do spraw wdrażania ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Zespół przeprowadzi analizę stanu wdrażania systemu gospodarki odpadami komunalnymi, na podstawie której przedstawi ministrowi rekomendacje rozwiązań organizacyjnych, legislacyjnych i ekonomicznych, które usprawnią działania nowego systemu.

Data dodania 13.12.2013