sobota, 27 kwietnia 2024

Imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty

Centrum Edukacji Przeciwpożarowej „Ognik” - otwarte!

25 marca Wójt Gminy Grudziądz Andrzej Rodziewicz uczestniczył w Jednostce Ratowniczo Gaśniczej nr 2 w Grudziądzu w uroczystym otwarciu Centrum Edukacji Przeciwpożarowej „Ognik”.

Celem przedsięwzięcia jest przekazanie dzieciom i młodzieży wiedzy na temat bezpieczeństwa. Maluchy będą zapoznawały się między innymi z zagrożeniami i skutkami nieostrożnego obchodzenia się z ogniem. Na dwóch piętrach obiektu stworzono kilka stanowisk, w których dzieci dowiedzą się jak zapobiegać pożarom w mieszkaniu, lesie czy podczas biwaku oraz nauczą się gdzie i w jaki sposób zgłaszać sytuacje zagrażające życiu lub zdrowiu. Zobaczą też inscenizację działań przy wypadku drogowym, usłyszą o „cichym zabójcy”, jakim jest tlenek węgla. Najmłodsi będą mogli też wcielić się w rolę dyżurnego straży pożarnej, który przyjmuje zgłoszenia o zdarzeniach. Ponadto poprzez wizualizację, która oddać ma wrażenia jazdy samochodem strażackim na akcję gaśniczą lub ratunkową wciela się w rolę strażaków.

Łączna wartość przedsięwzięcia wyniosła 321 tys. zł, w tym z budżetu miasta w ramach Grudziądzkiego Budżetu Obywatelskiego przekazano 250 tys. zł, kolejne 25 tys. zł pochodziło z Komendy Wojewódzkiej PSP w Toruniu, a gminy z powiatu wsparły projekt dotacją w wysokości - 46 tys. zł, w tym Gmina Grudziądz 9 tys. zł.

Trwają już zapisy na zajęcia organizowane w Centrum Edukacji Przeciwpożarowej dla dzieci i młodzieży „OGNIK, więcej informacji tutaj.

Data dodania 26.03.2019