piątek, 26 kwietnia 2024

Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

Budowa sieci światłowodowych na terenie Gminy Grudziądz

W najbliższych tygodniach na terenie Gminy Grudziądz pojawiać się będą pracownicy biura projektowego Iris Telecommunication Sp. z o.o. ul. H. Sienkiewicza 85/87 lok.2A 90-057 Łódź, którzy na zlecenie firmy NEXERA Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie będą prowadzić prace polegające na uzyskaniu niezbędnych pozwoleń od właścicieli nieruchomości w celu zaprojektowania budowy trasy sieci światłowodowej na terenie Gminy Grudziądz.

Budowa sieci światłowodowych pozwoli uzyskać dostęp do szybkiego szerokopasmowego internetu, telewizji cyfrowej oraz innych usług telekomunikacyjnych dla szkół, instytucji publicznych, świetlic wiejskich oraz w szczególności dla mieszkańców naszej gminy.

Ponadto informujemy że Gmina Grudziądz nie jest inwestorem w tej inwestycji. Na prośbę Firmy Iris Telecommunication Sp. z o.o. wykonujemy obowiązek informacyjny. O kolejnych etapach realizacji tego projektu będziemy Państwa informować na bieżąco poprzez stronę internetową, tablice ogłoszeń oraz sołtysów.

Więcej informacji na temat realizacji ww. projektu można znaleźć na stronie internetowej wykonawcy firmy NEXERA Sp. z o.o pod adresem www.nexera.pl.

Zadanie realizowane jest w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Oś Priorytetowa nr 1 „Powszechny dostęp do szybkiego internetu” Działanie nr 1.1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwościach dostępu do szerokopasmowego internetu w wysokich przepustowościach”, na obszarze województwa łódzkiego, świętokrzyskiego, kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego.

Data dodania 14.03.2019