piątek, 26 kwietnia 2024

Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

Ćwiczenia zgrywające OSP w Węgrowie

W dniach 28.02-1.03 w miejscowości Węgrowo przy drodze gminnej nr 040128C odbyły się ćwiczenia zgrywające w trybie alarmowym Strażaków z wszystkich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnej Gminy Grudziądz.

Scenariusz ćwiczeń zakładał:

W skutek działania trąby powietrznej dochodzi do uszkodzenia i połamania dużej ilości drzew na poboczu drogi gminnej znajdującej się w miejscowości Węgrowo. Szlak komunikacyjny jest nieprzejezdny ponieważ blokują go powalone drzewa. Oprócz tego zagrożenie stwarzają nadłamane i zwisające konary oraz pozostałe stojące drzewa  grożące upadkiem. Konieczna jest interwencja zastępów ratowniczych.

Założenie do ćwiczeń

Zastępy z OSP zostają zadysponowane do usuwania skutków trąby powietrznej. Ćwiczenie polegało na bezpiecznej wycince drzew znajdujących się przy drodze gminnej, okrzesaniu pni, pocięciu ich na mniejsze elementy oraz uprzątnięciu drogi.

Serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji ćwiczeń składamy Wydziałowi Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Grudziądz, a szczególnie Leśniczemu Lasów Komunalnych Mateuszowi Cieślakiewiczowi za udzielenie profesjonalnego instruktarzu wycinki drzew oraz nadzór nad ćwiczącymi.

Dziękujemy wszystkim Ochotnikom biorącym udział w ćwiczeniach i st. kpt. Pawłowi Korgolowi z Komendy Miejskiej PSP w Grudziądzu za przeprowadzenie ćwiczeń.

Data dodania 01.03.2019