piątek, 26 kwietnia 2024

Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

Droga Wałdowo Szlecheckie - Błędowo uroczyście otwarta

24 stycznia 2019 r. dokonano uroczystego otwarcia drogi relacji Wałdowo Szlacheckie – Błędowo. Zadanie pod nazwą „Rozbudowa drogi gminnej nr 040502C i 040503C Wałdowo Szlacheckie – Błędowo” kosztowało 5 696 323,30 zł przy dofinansowaniu 2 483 929,99 zł z Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej.

Generalnym wykonawcą inwestycji było Przedsiębiorstwo Robót Drogowych DROBUD Sp. z o.o.

Droga została poświęcona przez księdza kanonika Marka Zielińskiego – proboszcza parafii Sarnowo. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: Dyrektor Delegatury Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Toruniu Janusz Wojciechowski, Wójt Gminy Grudziądz Andrzej Rodziewicz, Przewodnicząca Rady Gminy Hanna Kołodziej oraz Sołtys Wałdowa Szlacheckiego Piotr Parteka.

W uroczystości również udział wzięli: Starosta Powiatu Grudziądzkiego Adam Olejnik, Wójt Gminy Płużnica Marcin Skonieczka, Wójt Gminy Stolno Jerzy Rabeszko, Dyrektor Zespołu Parków Krajobrazowych Nadwiślańskiego i Chełmińskiego Jarosław Pająkowski, Radni i Sołtysi Gminy Grudziądz, Dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Grudziądzu Sylwia Łazarczyk, Inżynier nadzoru Nadleśnictwa Tomasz Susek, Projektant, Nadzór budowlany, Rada Sołecka Wałdowa Szlacheckiego.

Data dodania 25.01.2019