piątek, 26 kwietnia 2024

Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

Uwaga HPA! Chroń gospodarstwo przed wirusem wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI)

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Grudziądzu mając na uwadze zbliżający się sezon jesienno-zimowy i związane z tym migracje ptaków dzikich przekazuję ulotkę informacyjną dotyczącą zasad, których należy przestrzegać, w celu ochrony gospodarstwa przed wirusem wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI), z prośbą o jej przekazanie hodowcom drobiu przyzagrodowego.

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Grudziądzu pragnie również przypomnieć, iż nadal obowiązuje rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 4 kwietnia 2017r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków, którego przepisy mogą być przestrzegane.

Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozowju Wsi w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grupy ptaków

Data dodania 08.10.2018