piątek, 26 kwietnia 2024

Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

Sprzęt ratowniczy trafił do OSP

Dziś tj. 6 września w Urzędzie Gminy Grudziądz dokonano uroczystego przekazania sprzętu ratowniczego współfinansowanego ze środków Ministerstwa Sprawiedliwości w ramach Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Wójt Gminy Grudziądz Andrzej Rodziewicz wraz z prezesami i naczelnikami Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Grudziądz podpisali umowy użyczenia. Łączny koszt zakupu sprzętu ratowniczego to 53.644,00 zł z czego dofinansowanie stanowi 99%. W przekazaniu nowo nabytego wyposażenia uczestniczył również Komendant PSP w Grudziądzu st. bryg. Robert Gutowski.

Zakupiony sprzęt trafił do:

Defibrylator automatyczny LIFEPAK CR Plus dla wszystkich jednostek OSP Dusocin, OSP Piaski, OSP Ruda, OSP Szynych, OSP Wielki Wełcz.

Parawan GT-020 z napisami 4 szt. dla OSP Dusocin, OSP Piaski, OSP Szynych, OSP Wielki Wełcz.

Detektor wielogazowy 2 szt. OSP Szynych, OSP Wielki Wełcz.

Detektor prądu przemiennego 1 szt. dla OSP Ruda.

Maszt oświetleniowy 1 zestaw OSP Ruda.

Agregat prądotwórczy 1 szt. OSP Ruda.

Piła ręczna do cięcia szyb 1 szt. OSP Szynych.

Zestaw ratownictwa medycznego  PSP R1 1 zestaw OSP Wielki Wełcz.

Zestaw podpór do stabilizacji 1 zestaw OSP Szynych.

Zakupiony sprzęt z pewnością poprawi gotowość bojową OSP i przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na terenie naszej gminy.

Data dodania 06.09.2018