piątek, 26 kwietnia 2024

Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

Jedyna taka noc w roku - Noc Świętojańska

23 czerwca na boisku sportowym w miejscowości Szynych odbyła się impreza pn. Jedyna taka noc w roku – Noc Świętojańska, której głównym organizatorem było Stowarzyszenie Nadwiślańska Brać. W organizację imprezy aktywnie włączyli się mieszkańcy sołectwa Szynych oraz Szkoła Podstawowa w Sosnówce i Gminny Ośrodek Kultury w Małym Rudniku.

Głównymi celami imprezy było podtrzymanie tradycji związanej z obchodami Nocy Świętojańskiej, podniesienie wiedzy na temat rzeki Wisły oraz integracja mieszkańców Gminy Grudziądz.

Wydarzenie licznie zgromadziło mieszkańców Gminy Grudziądz.  W trakcie trwania imprezy przeprowadzono konkursy dla dzieci i młodzieży, dorosłych, a także całych rodzin. Tradycyjnie dużym zainteresowaniem cieszyły się  warsztaty plecenia wianków, które później przy asekuracji Ochotniczej Straży Pożarnej z Szynycha były puszczane na Wiśle.

Noc Świętojańska w Szynychu już na stałe wpisała się w kalendarz imprez, które odbywają się na terenie naszej gminy. Zostało ono po raz kolejny dofinansowane z budżetu Gminy Grudziądz.

Poniżej prezentujemy obszerną fotorelację udostępnioną dzięki Foto Art Becker https://www.facebook.com/Foto-Art-Becker-256731548231975/

Data dodania 26.06.2018