piątek, 26 kwietnia 2024

Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

Granty w ramach Działaj Lokalnie

Znamy wyniki programu grantowego Działaj Lokalnie X.

Do tegorocznej edycji Działaj Lokalnie zgłosiło się aż 21 organizacji z terenu czterech gmin (tj. Grudziądz, Lisewo, Chełmża oraz Wąpielsk) – to o pięć wniosków więcej niż w 2017 roku. W wyniku prac komisji konkursowej przyznano 17 grantów na łączną kwotę 55.000 zł, z czego 4 granty na łączną kwotę 15.300 zł trafiły do trzech stowarzyszeń i jednej grupy nieformalnej z terenu Gminy Grudziądz.

Głównym celem przedsięwzięcia jest  zwiększenie inicjatyw oddolnych i aktywizacja małych społeczności działających na terenie gmin.

Zadania, które zostaną zrealizowane na terenie Gminy Grudziądz:

- Od juniora do seniora, czyli wielopokoleniowy zawrót głowy, realizowane przez Stowarzyszenie Ku Dobremu z Wielkiego Wełcza – pierwsze miejsce na liście rankingowej,

- Szkółka biegania i szlak Delfin Run, realizowane przez Stowarzyszenie Sport i Rekreacja Delfin z Białego Boru – drugie miejsce na liście rankingowej,

- Małe przedszkolaki – świadomi obywatele, realizowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Przedszkola Krasnal w Nowej Wsi,

- Nasze polskie smaki, realizowane przez grupę nieformalną z Małego Rudnika.

Data dodania 19.06.2018