piątek, 26 kwietnia 2024

Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

Relacja z Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych

Na terenie Gminnego Ośrodka Kultury w Małym Rudniku w ostatnią sobotę odbyła się rywalizacja jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu naszej Gminy. Zwycięskie drużyny reprezentować będą gminę na zawodach powiatowych, które odbędą się 16 czerwca 2018 r.

W zawodach, które odbyły się 19 maja 2018 r., wzięło udział 18 drużyn ze wszystkich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Grudziądz. Zawody poprzedziła zbiórka druhen i druhów oraz uroczyste wciągnięcie flagi RP na maszt. Wójt Gminy Grudziądz a jednocześnie Prezes Gminnego Oddziału Ochotniczych Straży Pożarnych w Grudziądzu Andrzej Rodziewicz przyjął meldunek od Komendanta Gminnego Oddziału OSP Marka Murawskiego oraz przywitał zaproszonych gości.

Zawody rozegrano w następujących kategoriach i konkurencjach: młodzieżowe drużyny pożarnicze dziewcząt i chłopców rywalizowały w biegu sztafetowym i rozwinięciu bojowym, natomiast drużyny seniorskie mężczyzn i kobiet walczyły w biegu sztafetowym z przeszkodami 7x50 m. oraz ćwiczeniu bojowym.

Zgromadzona publiczność miała możliwość zaobserwować poziom przygotowania bojowego i kondycyjnego naszych strażaków, w szczególności podczas ćwiczenia bojowego, które obejmuje sprawienie linii ssawnej, linii głównej zakończonej rozdzielaczem i dwóch linii gaśniczych, których zadaniem jest odpowiednio obrócenie/złamanie tarczy oraz przewrócenie pachołków.

W kategorii seniorzy pierwsze miejsce zajęła OSP PIASKI, w kategorii kobiet pierwsze miejsce zajęła OSP WIELKI WEŁCZ.

W kategorii Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych klasyfikacja przedstawia się następująco:

chłopcy - pierwsze miejsce OSP PIASKI, dziewczyny - pierwsze miejsce OSP RUDA.

Warto podkreślić, że w zawodach bierze udział coraz większa liczba Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

Po oficjalnym ogłoszeniu wyników zawodów przez sędziego głównego, odbyła się uroczystość wręczenia nagród zwycięzcom tegorocznych Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych. Nagrody wręczali Wójt Gminy Grudziądz Andrzej Rodziewicz, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej bryg. mgr inż. Robert Gutowski oraz Komendant Oddziału Gminnego Ochotniczych Straży Pożarnych druh Marek Murawski.

Data dodania 21.05.2018