piątek, 26 kwietnia 2024

Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

Zajęcia twórczego rozwoju dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat

Z inicjatywy Wójta Gminy Grudziądz Andrzeja Rodziewicza i przy współpracy Gminnego Ośrodka Kultury w Małym Rudniku informujemy, że w najbliższym czasie w miejscowościach Świerkocin i Turznice w świetlicach wiejskich odbędą się warsztaty twórczego rozwoju, które kierujemy do dzieci w wieku 7-12 lat. Będzie to cykl czterech spotkań w każdej z świetlic pod wspólnym tytułem „Podróże po krainach wyobraźni”. W czasie zajęć dzieci udadzą się w wyobrażeniowe podróże w podniebne przestworza, morskie głębiny i kosmiczne przestrzenie. Odwiedzą także krainę swoich marzeń. A wszystko, co podczas tych podróży zobaczą i zapamiętają, wyrażą w zabawach plastycznych malując, rysując i tworząc kompozycje z różnorodnych tworzyw, np. plasteliny czy makaronu. Nie zabraknie też zabaw muzyczno-ruchowych wywołujących twórczą i radosną postawę.

Odklejamy dziecko od krzesełka i rozwijamy młodą wyobraźnię tak, aby życie było twórczą przygodą.

Poprzez udział w naszych zajęciach dzieci przeżyją wspaniałą przygodę, która daje jednocześnie możliwość samorealizacji, rozwoju indywidualnego, twórczej współpracy i otwarcia się na innych.

Te twórcze zajęcia przyczyniają się do rozwoju osobowości dziecka. Dzieci ćwiczą i rozwijają:

• pewność siebie,
  • kreatywność i wyobraźnię,
  • uważność i koncentrację,
  • płynność w tworzeniu pomysłów,
  • pozytywne nawyki związane ze współpracą w grupie,
  • spontaniczność,
  • samodzielność w działaniu,
  • wiarę we własne możliwości.

Warsztaty skierowane do dzieci w wieku 7-12 lat. Udział dziecka w zajęciach jest bezpłatny. Obowiązują zapisy na zajęcia: telefonicznie 667-016-089 lub @-mail zapisygok@gmail.com. Prosimy zgłaszać udział dzieci w zajęciach w terminie do dnia: 30 maja 2018 r.
Liczba miejsc ograniczona. Minimalna ilość osób, aby warsztat się odbył to 8 osób. Prosimy zadbać, aby dziecko przynosiło na zajęcia luźny strój, który może zostać wyplamiony farbami oraz koc do leżenia lub karimatę.

Harmonogram zajęć:

Miejsce: Świetlica wiejska w Świerkocin