czwartek, 18 października 2018

Imieniny: Hanny, Klementyny, Łukasza

LII Sesja Rady Gminy Grudziądz

26 kwietnia 2018 r. odbyła się LII Sesja Rady Gminy Grudziądz. Podczas sesji obecnych było 13 radnych, na sekretarza obrad wybrano radnego Edwarda Sadurskiego.

Radni podjęli uchwały w sprawie:

1)zmieniająca uchwałę w sprawie uchwalenia budżetu na 2018 r.;

2)emisji obligacji komunalnych oraz określenia zasad ich zbywania, nabywania i wykupu.

3)zmieniająca uchwałę w sprawie okręgów wyborczych;

4)obwodów głosowania;

5)określenia tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć pedagogów, logopedów i doradców zawodowych zatrudnionych w szkołach i placówkach, dla których organem prowadzącym jest Gmina Grudziądz.

Ponadto zostały przedstawione dwie informacje:

1)      Informacja z realizacji programu współpracy Gminy Grudziądz z organizacjami pozarządowymi w 2017 r.;

2)      Informacja z działalności Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej  za rok 2017 oraz przedstawienie potrzeb w tym zakresie.

Podczas LII Sesji Rady Gminy Grudziądz swoją obecnością zaszczycili Radni Powiatu Grudziądzkiego tj. Maria Malinowska oraz Mieczysław Kucharczyk.

Data dodania 27.04.2018