piątek, 26 kwietnia 2024

Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

Konsultacje społeczne w Białym Borze - Spacer Badawczy - relacja

17 lutego br. odbyło się pierwsze spotkanie w ramach konsultacji społecznych dotyczących zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Grudziądz w Białym Borze pn. „Dobre Konsultacje, dobry plan”.

Spacer badawczy rozpoczęto od wprowadzenia teoretycznego przedstawionego przez urbanistę. Została również zaprezentowana mapa interaktywna, za pośrednictwem której mieszkańcy mogą wyrażać swoją opinię na temat terenu objętego konsultacjami. Spacer badawczy po terenie działek 506/1, 507/1, 508/1 został poprowadzony przez moderatora, który spisywał wszystkie uwagi, pomysły i opinie mieszkańców nt. przyszłości w/w terenu. Padały pomysły takiej tak: urządzenia fitness, boisko do sportów plażowych z funkcją lodowiska, scena, punkt małej gastronomii, przedszkole. Ostatnim punktem spotkania była prezentacja makiety architektonicznej, której zadaniem było zobrazowanie stanu aktualnego terenu podlegającemu konsultacji. Uczestnicy spotkania mogli również podzielić się swoim pomysłem ustawiając swój obiekt na makiecie. Ponadto podczas spotkania dzieci przybyłe wraz z rodzicami miały zagospodarowany czas przez animatora.

Spotkanie zakończyliśmy poczęstunkiem dla uczestników spaceru badawczego w formie grochówki i kiełbaski z ogniska oraz ciepłej kawy i herbaty.

Na konsultacje przybyło blisko 50 mieszkańców Gminy Grudziądz. Forma przeprowadzenia oraz organizacja spotkania wzbudziły pozytywne odczucia wśród uczestników spaceru. Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach konsultacji społecznych, które odbędzie się 7 marca o godzinie 17.00 w restauracji Spiżarnia w Białym Borze.

Serdecznie dziękujemy Ochotniczej Straży Pożarnej w Rudzie za wsparcie przy organizacji spaceru badawczego.

Data dodania 19.02.2018